O nás

Naše divadelní začátky se objevují již ve školním roce 2008 - 2009, kdy si třída 3.A vyrobila o hodinách výtvarné výchovy a pracovních činností nevelké kartonové divadlo a ušila maňásky. Krátkými dramatizovanými pohádkami a příběhy o hodinách čtení byly děti nadšeny a postupně dozrál čas na divadélko "velkých herců". Úplně první představení bylo ve třídě pro rodiče. Zájem byl velký, radost z prvního potlesku obrovská. Představení se vylepšovala, namalovaly se kulisy a vše dospělo k odhodlání uvést "Kocoura v botách" na zámku Kačina u Kutné Hory. Tento den, třicátého května 2010 byl zaznamenán jako vznik našeho divadelního spolku.

Nebylo by divadla bez nadšení, nejen našeho, ale i rodičů, prarodičů a ostatních. Prohledají se půdy, kůlny, skříně, komory. Šikovné ruce vyperou, přešijí, ušijí, umyjí, očistí, upraví... a kulisy, rekvizity, kostýmy jsou na světě.

Hrajeme ve třídě, na zámku i venku... v létě, v zimě, každou volnou chvilku. V roce 2011 tak nastal čas vytvořit divadelní spolek nezávislý na věku a třídě. Pátého září vznikl Divadelní spolek Oříšek. Někteří členové z původního spolku vytrvali, jiní se přidali až později. Malí i velcí si vzájemně pomáhají a všechny spojuje radost z hraní a láska k divadlu. Hrajeme podle vlastních scénářů autorská představení a naše tanečnice si samy připravují svá vystoupení. Při představení nám může svítit a hrát naše technika, protože členem spolku je i šikovný zvukař a technik.

Společná fotka Divadelního spolku Oříšek